Det här är att förklara kanske inte bara en låt om min vardag Toppar och dalar, jag gav dig mitt bara rakt ut, hmm det är min vana det blir så ibland, jag vet det tar tid och jag jag vet Vad vi gjorde fel, passionerat men okontrollerat, ha, Och jag vill bara hur det känns tillbaka bara minnas vår sekvens Våra stunder vi hade, tankar din i din nacke, pussar och skrattar åt gången vi delade en spliff på balkongen uppe på natten
Och jag minns när jag mådde du sa jag kan dra last Det kommer funka, måste nånstans där så finns plats Det kommer funka, funka nånstans där så vår plats Den personen som tagit upp min tankekraft 24/7.. Saudade, som en brasse sagt! Och jag trodde jag va trygg vi gör det tillsammans och hon har min Oh vad jag älskar dig trots att jag knappt visste vad dom orden Och det vet jag typ inte ens det gick för fort, vi vände från ett sånt förhållande tar det lång tid att av Det bästa sex jag haft i mitt liv jag nästan jag nästan skäms över att det högt ibland så, skippar vi vi bara vet vad vi vill Det kändes överflödigt och använda rösten, okej
vad sjukt att man kan känna sån passion vi åt och drack & grät och vi skrattade och vi kom Som bästa vänner som har det till nästa level där vi bara hoppades men se vad som hände!
Ref x2 För hon var bäst, & överträffa det ja För hon var bäst, & överträffa det ja För hon var bäst, men aldrig mer tillbaks hon, flyger iväg som ett pappersflygplan!
Frej
Lilla baby jag kan inte stanna jag fuckar upp ditt liv Jag har rappat in en massa du vill kan du få, men ingen trygg framtid Jag har packat saker, på ut från vår lägenhet nu snart är den din bara vilja krypa ner i sängen och säga förlåt de blev som det blir jag kommer som ett yrväder med ett höganäskrus runt halsen Och vinner ditt men flyr iväg till nästa så fort som jag något ansvar! För jag fattar väl att det är i mina, det så kallade i mina ådror kommer min pappa, men tänker starta min familj så fort det går Det arvet får rätt igen och det går utöver min bästa Jag älskar dig, så vi kanske kanske syns igen!
Ref x