Det här är svårt att kanske inte bara en låt om min vardag och dalar, jag gav dig mitt hjärta bara rakt ut, hmm det är min vana För det så ibland, jag vet det tar tid och jag jag vet Vad vi för fel, passionerat men okontrollerat, ha, Och jag vill känna hur det känns tillbaka bara minnas vår sekvens Våra vi hade, tankar idéer din lukt i din nacke, pussar och åt sista vi delade en spliff på balkongen satt uppe på
Och jag minns jag mådde kasst du sa jag kan dra last Det funka, måste funka nånstans där så vår plats Det funka, måste funka där så finns vår plats Den enda personen som upp min tankekraft 24/7.. Saudade, som en brasse sagt! Och jag jag borde va trygg vi gör det och hon har min rygg Oh vad jag älskar dig trots att jag knappt vad dom orden betydde Och det vet jag typ inte ens det gick för fort, vi vände från ett sånt tar det lång tid att tända av Det bästa sex jag i hela mitt liv jag nästan jag nästan skäms över att säga det så, skippar vi snacket vi bara vet vad vi vill Det kändes nästan överflödigt och använda rösten,
Fyfan vad sjukt att man kan sån passion vi åt och drack & och vi skrattade och vi kom ihop Som bästa vänner som har tagit det nästa level där vi bara men fick se vad som hände!
Ref x2 hon var bäst, försök & överträffa det ja För hon var bäst, försök & det ja hon var bäst, men kommer aldrig mer tillbaks För hon, iväg som ett pappersflygplan!
Frej
Lilla baby jag kan inte stanna jag fuckar upp ditt liv Jag har rappat in en massa du vill kan du få, men ingen trygg framtid Jag har mina saker, på väg ut från vår lägenhet nu är den din bara vilja krypa ner i sängen och säga förlåt de blev som det blir För jag kommer som ett yrväder med ett runt halsen Och vinner hjärta men flyr iväg nästa så fort som jag anar något ansvar! För jag fattar väl att det är i mina, det så blodet i mina ådror kommer min pappa, men tänker starta min så fort det går dåligt Det arvet får rätt igen och det går min bästa vän Jag älskar dig, så vi kanske kanske syns igen!
Ref x