Tja! Tjena vi oss det knns som jaint sett dig p, fett med r. jag har ftt lita mera skgg o hr Det s lngesen vi trffades o hngde men nu ska jag uppdatera dig p allting som har hnt mig sen Sist vi sgs, det var igr, om jag inte missminner mig var det 91 eller 92 jag tog studenten 95 och s flyttade jag hemifrn. Det var lite bttre p den tiden nr csn gav ln S jag pluggade lite halvfart p blodigaste allvar. Stack snart frn v-s s bodde jag i Malm med frn looptroop o vi bombade rosengrd, bda tv mlade p pgatg vi tnkte inte frga lov Men snart s krp det fram att det bsta med var Kpenhamn s vi tog vrt pick o pack o vi frsvann Vi hamnade i Stockholm o haters fanns det om. Fan det hr blir en lng historia du har vl inte brttom mayn?
Detta har hnt nr jag ser tillbaka p liv. O p om det s bra som det skulle kunnat bli. r det s hr det nr det passerar i revy. Nr du blinkar s det frbi det p prnt fr att f leva fr alltid, inspirationen fldar, skriv min penna skriv. Lyssna min vn kanske skulle jag sluppit felsteg om jag bredvid, men jag inte kasta bort min lilla tid.
2: S vi byggde upp en utan nn myspace nd det vrsta hypen srskilt bland alla writers Du kan frga Mange Heis sen han kan anekdoter Det hr var ungefr samtidigt som de palmelten Men inget verka stoppa oss varken censuren Eller milleniebuggen slppte modern day Sen stack min frsta tjej fr musiken var min tjej S den gjorde mig miserabel men den kunde ocks mig Nr jag komma ner frn ruset frn vr turn, o fansen krlek, rampljuser o vr succ Nr jag skulle komma hem o ljuset va tnt men du vet vl hur det
Detta har hnt nr jag ser p mitt liv. O p om det blev s bra som det kunnat bli. r det s hr det knns nr det i revy. Nr du s svischar det frbi Stter det p prnt fr att f fr alltid, inspirationen fldar, skriv min penna skriv. Lyssna min vn kanske skulle jag sluppit om jag sttt bredvid, men jag vill kasta bort min lilla tid.
3: Jag har ut tta plattor p tta r Det hr r 9 kr frbi er nu s gott det gr Fr har aldrig riktigt matchat talangen Men det har nd aldrig hur jag lattjar med slangen Men det hindrar mig frn att spendera tid med Syrran i gtet, o farsan i Skne, brorsan i Brasilien O jag r tillbaks i Malm med min bejbi jag dit igen Jag mste dra men vi hrs snart s vi kan snacka skit
Detta har hnt nr jag ser tillbaka p liv. O p om det blev s bra som det skulle bli. r det s hr det knns nr det i revy. Nr du blinkar s svischar det Stter det p prnt fr att f leva fr alltid, inspirationen fldar, min penna skriv. Lyssna min vn kanske skulle jag sluppit felsteg om jag bredvid, men jag inte kasta bort min lilla tid.